İş Adamı
SUPPORT
                                                   All our knowledge is at your fingertips.
Ask Questions, Check the Artciles and Find Answers.

Genel Bilgilendirme

Kimler Eserlerini Koruma Altına Alabilir?


Söz yazarları, besteciler, şairler, yazarlar, senaristler, ressamlar, grafik tasarımcılar, mimarlar, desen üreticileri ve bir eser üzerinde hak sahibi olan tüm eser üreticileri sistemimizi kullanarak eserlerini koruma altına alabilirler.
Hukuki Geçerliliği Nedir?


Zaman damgasının geçerliliği Avrupa Birliği Ülkeleri tarafından yasal olarak tanınmaktadır. Zaman damgasını üreten sertifika yetkilisi, AB 910 düzenlemesine göre Avrupa düzeyinde nitelikli hizmet tedariki için TSPQ (nitelikli Güven Servis Sağlayıcısı) olarak akredite edilmiştir. İşleminiz sonrasında sahip olacağınız zaman damgası dosyalarınız ve sertifikanız, eserinizin olası kopyalanma, izinsiz kullanım veya herhangi bir hak iddia etmeniz gereken durumlarda, yasal olarak delil niteliği taşımaktadır.
Noterden Farkı Nedir?


Zaman damgası herhangi bir bilgisayar dosyasının içeriğinin bir anda var olduğunu ve o zamandan beri değişmediğini kanıtlar. Dijital damganın taklit edilmesi neredeyse imkânsızdır. Noterdeki zaman kaybı, evrak işleri ve maliyet veri doğrulamasını kanıtlamak için eski modadır. Noter, eserlerinize kağıt üzerinde bir tescil işlemi sunmaktadır. Bu platform, hukuki geçerliliği bulunan zaman damgası ile eserleriniz üzerinde hak sahibi olmanızı sağlayarak tescil işlemi sunmaktadır.
Hangi Ülkelerde Geçerlidir?


Eserlerinize oluşturduğunuz kanıtlarınız, Avrupa Birliği ülkelerinde geçerlidir. Ayrıca Berne Sözleşmesini kabul etmiş olan 178 ülkede de geçerli olabilir.
Bulunduğum Ülkenin Dil Desteği Olmaması İşlemimi Geçersiz Kılar Mı?


Eserlerinize oluşturduğunuz kanıtlarınız, Avrupa Birliği ülkelerinde geçerlidir. Bulunduğunuz ülkenin dil desteği olmaması işleminizi geçersiz kılmaz. Platformumuzun dil desteklerini çoğaltmak için çalışmaktayız.
Ödeme Güvenliği Nasıl Sağlanır?


Sistemimizde yapacağınız tüm alışverişleriniz, SSL Sertifikası ile korunmaktadır. Ödemelerinizi güvenli ödeme yöntemlerini kullanarak gerçekleştirirsiniz. Kredi kartı bilgileriniz bankanız tarafından bizlerle paylaşılmaz.

İçerik Yükleme

Eserlerimi Nasıl Yükleyeceğim?


Fiyatlar sekmesinden paketinizi belirledikten sonra istenilen kişisel bilgileri ve eserinize ait sertifika bilgilerinizi girerek eserlerinizi yükleyebilirsiniz.
Bestemi Nasıl Koruma Altına Alabilirim?


1.Yöntem; Bestenizin ses dosyasını sistemimize yükleyerek koruma altına alabilirsiniz.

2.Yöntem; Bestenizi notaya alarak 'pdf' formatında sistemimize yükleyerek koruma altına alabilirsiniz.

* İki yöntemde sistemimiz tarafından kabul edilmektedir.
Şarkı Sözümü Nasıl Koruma Altına Alabilirim?


1.Yöntem; Şarkı sözünüzü bir word dosyanıza kimlik bilgilerinizide ekleyerek yazdıktan sonra, 'pdf' formatına çevirip sistemimize yükleyerek koruma altına alabilirsiniz.

2.Yöntem; Şarkı sözünüzün bulunduğu kağıdın fotoğrafını çekerek 'png','jpg' formatında sistemimize yükleyerek koruma altına alabilirsiniz.

3.Yöntem; Şarkı sözünüzü bir kayıt cihazında seslendirdikten sonra, ses formatı olarak sistemimize yükleyerek koruma altına alabilirsiniz.

* Üç yöntemde sistemimiz tarafından kabul edilmektedir.
Cover veya Remix Yaptığım Eserleri Koruma Altına Alabilir Miyim?


Cover veya Remix yapılan eserlerin hak sahipliği eser üreticilerine aittir. Bir eser üzerinde herhangi bir düzenleme yapabilmek için eser sahibinden izin alınması gerekmektedir. Düzenleme tamamlandıktan sonra sistemimizi kullanarak yapılan düzenlemenin size ait olduğunu kanıtlamak için sistemimizi kullanabilirsiniz. Düzenlemenizin ticari kullanım hakları, eser üreticisi ile yaptığınız sözleşmeye göre değişkenlik göstermektedir.
Resimlerimi Nasıl Koruma Altına Alabilirim?


Resminizi, tam görseli kapsamak şartıyla fotoğrafını aldıktan sonra tüm fotoğraf formatlarında sistemimize yükleyerek koruma altına alabilirsiniz.
Şiirimi, Kitabıımı, Senaryomu Nasıl Koruma Altına Alabilirim?


Şiir, kitap, senaryo eserlerinizi kimlik bilgilerinizi içerecek şekilde tercihen 'pdf' formatında sistemimize yükleyerek koruma altına alabilirsiniz.
Marka, Mahlas, Logomu Nasıl Koruma Altına Alabilirim?


Markanızı, mahlasınızı veya logonuzu word dosyasına isim soyisim ve kimlik bilgilerinizle birlikte ekleyerek sistemimiz üzerinden işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Teknik Destek

Paket Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?


Paketler tek kullanımlıktır. Paketinizi, yükleyeceğiniz eser sayısına uygun olarak almanız gerekmektedir. Satın aldığınız pakette bulunan haklarınızı tek seferde kullanmalısınız, kalan haklarınızı daha sonra kullanamazsınız.
.tsq ve .tsr Uzantılı Zaman Damgası Dosyalarımı Neden Açamıyorum?


.tsq' ve '.tsr' uzantılı zaman damgası dosyalarınızı kriptolu bir yapıda olduğu için görüntüleyemez, üzerinde değişiklik yapamazsınız.
Verilen Zaman Damgası Dosyalarını ve Sertifikayı Saklamak Zorunda Mıyım?


Eserinize özel verilmiş olan zaman damgası dosyalarınızı ve sertifikanızı, orjinal dosyanız ile birlikte üzerinde herhangi bir işlem uygulamadan, daha sonra karşılaşabileceğiniz telif hakkı ile ilgili sorunlarda yasal hak iddia edebilmek için saklamak zorundasınız. Zaman damgası dosyalarınızı ve sertifikanızı kimseyle paylaşmamanız çok büyük önem taşır. Eserinize ait orjinal dosyanızı başkalarıyla paylaşabilirsiniz.
Koruma Altına Aldığım Haklarımı Nasıl Devredebilirim?


Eserinizi koruma altına aldıktan sonra size verilen zaman damgası dosyalarınızı ve sertifikanızı karşı tarafa teslim ederek devretme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
İndirim Kupon Kodumu Nasıl Kullanabilirim?


İndirim kupon kodunuzun geçerli olduğu paketi seçip, form bilgilerini doldurduktan sonra ödeme bölümünde 'Bir Kupon Kodu Girin' sekmesine kupon kodunuzu girerek indirimden faydalanabilirsiniz.
İndirim Kupon Kodunu Nasıl Elde Edebilirim?


İndirim kupon kodunuzu işbirliği içerisinde olduğumuz firmaların düzenleyeceği kampanyaları takip ederek elde etmeniz mümkündür.

Didn't you find an answer to your questions?
Please contact us.
  • Siyah Facebook Simge
  • Siyah Instagram Simge